Vyhledat
  • Corpus

Když zbytky nechcete hodit do koše.

Při pohledu na zbytky bambusu, které nám při tvorbě prádla zůstávaly, nám bylo jasné, že s tím musíme něco udělat. Ne všechny odstřižky musí přece do koše.


Chvilku nám trvalo přijít na to, z jaké strany recyklaci uchopit. Ale asi to máme! A toto je její první část.


Ve znamení boje s plastem a zbytečným odpadem, jsme se rozhodly vyměnit vatu za bambus a pustit se tak do výroby odličovacích tamponů, které budou šetrné jak k naší pleti, tak k životnímu prostředí.


Ze začátku jsme chtěly napsat o tom, jak se o pleť správně starat a odličovat. Jenže nejsme žádní profíci a ani my dvě se v této problematice vlastně neshodneme. Každému vyhovuje něco jiného. Ale přály bychom si, abychom myslely na to, čím o ní pečujeme.
Opakovaně použitelné odličovací tampony tak vyrábíme z bambusového úpletu (jemnější strana) a z GOTS certifikovaného bavlněného froté s příměsí bambusu (hrubší strana).


Vrstva bambusu je hedvábná a hlazení po obličeji se tak stává labužnickou relaxací. Vrstva froté je jemná (je to prostě furt bambus!), ale zároveň "drsná", aby odlíčila perfektně např. řasenku.Po odlíčení stačí hodit tamponek do pračky a vyprat například s ložním prádlem, nebo čímkoliv, co vám příjde pod ruku. Ideálně na 30°C, ale snese i větší teplíčko. Někdo ještě před praním využívá žlučové mýdlo, aby nečistoty povolily. Po uschnutí můžete vesele znovu použít.


A teď si přiznejme, není ta představa, že po odlíčení nehodíte nic do koše, lákavá? Pro nás teda jo!

0 zobrazení

©2018 by Corpus Lingerie. Proudly created with Wix.com