Vyhledat
  • Corpus

Kouzelník kurkuma.

Na e-shopu ji dneska nenajdete. A nebude tam tak dobrých 14 dní, než si bambus zase pěkně nabarvíme. Ale o tom, co nám přináší, vám musíme napsat už teď!


Příroda je mocná čarodějka, často nám naděluje a my bychom se jí to měli snažit vracet. S Corpusem na to jdeme po lehounku. Moříme, barvíme, sušíme..opravujeme co se nepovede. A pořád se učíme!


Když jsme vybíraly vlákno, skončily jsme nakonec u bambusu. Ale nosit jenom nebělenou bílou se nám nechtělo. Chtěly jsme barvu! Zlatavě žlutou. Takovou tu, co vás zahřeje jen se na ni podívat a kterou v létě nebudete chtít sundat.


A tak přišla kurkuma.


Koření původem z jižní Asie, příbuzné zázvoru, lahodné chuti a plné vzácných látek, které se bez sebemenšího snažení dostalo do kuchyní po celém světě. Není náhoda, že je nazývána superkořením zdraví. Má antioxidační vlastnosti, přispívá k řádnému fungování činnosti mozku a pomáhá předcházet mnohým onemocněním. Takže s čím nám může pomoci? Tady je naše oblíbená pětka.


Umí být výživou pro náš mozek!


Kurkuma může zpomalit stárnutí mozkových buněk a nabídnout cennou pomoc vašemu mozku, aby byl zdravý a aktivní.


Je to spojenec srdce.


A to hlavně díky kurkuminu. Látce, která bojuje proti srdečním onemocněním. Zpevňuje výstelku cév (endothelium) a snižuje tak hladinu cholesterolu. Pomáhá tak předcházet kardiovaskulárním onemocněním.


Bojuje proti cukrovce Kurkuma je schopna zmírnit hladinu inzulínu a glukózy v krvi, což zabraňuje nástupu diabetu 2. typu.


Zachová vaši záři Silné antioxidační vlastnosti kurkumy z ní také činí perfektního pomocníka pro péči o tvář, pro její výživu a exfoliaci. Zpomaluje poškození kožních buněk amůže zmírnit kožní onemocnění, jako je akné a suchost pokožky.


My si čas od času dopřáváme kurkumovou masku. Místo mléka, používáme mandlové. A místo rukavic štětec. Ale je to slast!
A konečně, je to super léčitelka.

Po staletí byla používáná k ošetřování řezných ran, popálenin a různých poranění, díky kurkuminu, který je v ní obsažen. Její protizánětlivé a antiseptické vlastnosti z ní činí vynikající přírodní a hojivý dezinfekční prostředek. Kurkuma může pomoci opravit poškozené kožní buňky a zabránit dalším kožním onemocněním, jako je psoriáza/lupénka.


Nosit ji na kalhotkách asi nebude taková vitaminová nálož, jako pokud si ji dopřejete ráno k snídani, nebo ji budete nanášet na obliček. Ale každá troška se počítá!


XX Anna0 zobrazení

©2018 by Corpus Lingerie. Proudly created with Wix.com