Menu Košík0

.

V červnu jsme si povídali se sestrami, které jsou možná známější pod názvem svého blogu, než pod vlastními jmény. Za youtubovým kanálem se ale skrývá daleko víc, než  byste možná řekli. Lucka a Nicole se dnešnímu blogerskému světu trochu vymykají. Zatímco většina jejich kolegů má dnes na všechno svůj tým, holky si skoro veškeré aktivity řídí samy. Od točení a stříhání videí až po svůj e-shop. Před pár měsíci však přece jen malé pomocníky do svého života přivedly - obě se staly maminkami. Delegování práce a work-life balanc jsou tak jejich novou denní rutinou. Jak příchod nového života změnil ten jejich?  Co je na mateřství překvapilo? Nejen o tom si přečtěte v krátkém rozhovoru!

Q: když jsme se potkaly (online) poprvé, byl Corpus ještě v plenkách. Od té doby se na obou stranách hodně změnilo. Plenky ale zůstaly. Staly jste se obě maminkami! Jaké jsou vaše první měsíce v  nové roli?

Lucie: Tyjo, je to docela jízda! Nechápu, že je to už sedm měsíců, co je Emi na světě. Začátek byl určitě náročnější, než jsem si představovala, ale mám pocit, že už se konečně začínám trošičku rozkoukávat a těším se na léto s tou mojí novou parťačkou!

Nicole: Já jsem teď maminkou teprve dva měsíce a musím přiznat, že si ještě zvykám. Objevuji, co to vlastně znamená, jak se v té své nové roli cítím a je to celé takové vzrušující a děsivé zároveň. Vincent, naprostý kliďas, nám ale do života vplul tak nějak přirozeně a přinesl s sebou především spoustu lásky. Tu si teď moc užíváme.

1496

Q: Jaká tři slova nejlépe vystihují mateřství?

Lucie: láska, vyčerpání, smích

Nicole: kromě těch, co zmínila Lucka, ještě: dělám, to, správně? 

1497

Q: Narození miminka je zázrak. Často se dočteme, jak se dny naplní láskou a štěstím. Už méně se sdílí těžkosti, které ale nebývají vůbec výjimečné. Jsou i situace, které vás zaskočily? Nebo momenty, ve kterých vám nebylo dobře?

Lucie: Je to pravda. Já musím říct, že jsem rozhodně zažila úplně novou úroveň lásky a štěstí, ale zároveň i to největší vyčerpání. Od narození Emi trápilo bříško a víceméně celý první měsíc proplakala. Nikdy dřív mi vlastně nedošlo, jak velká je to zodpovědnost, starat se o malého človíčka. A taky že se miminko nepřizpůsobí vám a vašim potřebám, ale vy se musíte přizpůsobit jemu. Mám opravdu respekt ke každé mamince a každý den myslím na ty, které jsou na to samy a nemají partnera nebo rodinu, kteří by jim v těch těžkých začátcích mohli alespoň trošku pomoct.

Nicole: Nám se zatím starosti docela vyhly, ale rozhodně nastaly situace, momenty a pocity, které mě zaskočily a na které jsem nebyla připravená. Obě s Luckou cítíme, že je potřeba mluvit i o těchto chvílích a já moc obdivuju Lucku, že se do upřímného sdílení už pustila. Spoustě maminek pomáhá, že vidí, že i u nás není vždy vše perfektní. Na druhou stranu se ale vytváří prostor pro ošklivé, často dost necitlivé komentáře.

1495

1498

Q: Jakou část sebe po porodu nejvíce obdivujete?

Lucie: Obdivuju celé svoje tělo a jsem moc vděčná za to, že dokázalo vytvořit malého človíčka a zase se dát vcelku rychle do kupy!

Nicole: Mně přijdou obdivuhodná i moje prsa. Narostly do obdivuhodného rozměru :D. To si dělám samozřejmě trochu srandu, kromě rozměrů obdivuji i jejich nově získanou schopnost postarat se o naše miminko.

Q: Se kterou naopak třeba trošku bojujete?

Lucie a Nicole: Tady jenom zcela fyzicky - se zády a rukama. Když bychom mohly vrátit čas, tak už tak rok před otěhotněním pravidelně posilujeme právě zádové svaly a ruce, protože to by se teď vážně hodilo.

1499

Q: Oblíbená část ženského těla?

Lucie: Rty a hlavně úsměv.

Nicole: Oči. My ženy máme nádherné oči.

Q: Jaká je nejlepší životní rada (nejen o mateřství), kterou jste kdy dostaly, nebo jste si pro sebe vzaly?

Lucie: Nedělej ostatním to, co nechceš, aby dělali oni tobě. A ohledně mateřství - je to jen období. Nejdřív jsem se tomu smála, ale je to pravda, protože se všechno vážně rychle mění a co jeden den funguje, druhý den už nemusí.

Nicole: Nevím, jestli je to rada, kterou mi někdo dal, ale řídím se tím, abych nikdy neustrnula na jednom místě a nezůstala v neštěstí o nic dýl, než je nutné. Proto se snažím všechny problémy ihned řešit, v partnerství například nic nedusit v sobě ale rovnou o tom mluvit a zkrátka cokoliv, s čím se něco dá dělat, tak to rovnou udělat. 

1500

Q: Co byste vzkázaly mladšímu “já”?

Lucie: Užívej si každou minutu spánku! Ne, to je sranda, asi jen neboj se zkoušet nové věci a věnovat čas tomu, co tě baví. Uvidíš, že nakonec to všechno dopadne tak, jak má!

Nicole: Máš se na co těšit!

Q: A co byste si naopak přály, aby jednou o životě věděla Ema s Vincentem?

Lucie: Že není nic důležitějšího, než být obklopen lidmi, které milujete a radovat se z každého nového dne!

Nicole: Jé toho je! Ale napadá mě třeba to, že život nemá jednu předem danou dějovou linku. Že si ho mohou řídit sami a ještě se u toho pěkně vyřádit.

1502

Nicole & Lucie are wearing Corpus Maman bra / Nicole in size L, Lucie size M

Q: Jak odpočíváte?

Lucie: Je divný, že mě první napadla práce? Naše práce mě naplňuje a je pro mě určitě formou odpočinku. Miluju vymýšlet a tvořit! Potom taky na procházkách venku, nebo večer doma u seriálu.

Nicole: Já si odpočinu válením u knížky, povídáním s mým přítelem a nebo při sportu. Do toho se teda teprv postupně vracím, ale nemůžu se dočkat až se zas pořádně vyplavu v bazénu.

1501

Q: Jak se rozmazlujete?

Lucie a Nicole: Rozhodně dobrým jídlem!

Q: Inspirace do jaké knížky se začíst, nebo jakého podcastu se zaposlouchat?

Lucie: Můj oblíbený podcast se jmenuje Opravdové zločiny a dvě holky v něm pravidelně popisují kriminální případy a sériové vrahy. Jo, to je taky docela fajn forma odpočinku.

Nicole: V posledních měsících mě okouzlila knížka Kde zpívají raci. Také si užívám poslech rozhovorů naší kamarádky Weef, v rámci jejího podcastu Nastav duši.


Muses: Nicole Ehrenbergerová & Lucie Gránová Ehrenbergerová.

Photo: Lucie Fenclová