Menu Košík0

.

Pokud právě koukáte z okna a kapky na okenní tabuli vám berou úsměvy z tváře, máme zaručený recept, jak se postarat o jeho navrácení. Jemné tahy na plátně Michaely Červené jsou balzámem na duši. Jak se k umění dostala? Co nebo kdo ji inspiruje? Nejen o tom si můžete přečíst v krátkém portrétu mladé umělkyně.

Q: Míšo ahoj, jsme moc rády, že tě můžeme trošku vyzpovídat. A zároveň tě zachytit v ateliéru. Milujeme tvoji práci! Od textilu po malbu. Jak ses k umění dostala? 

Ahoj holky, to mám hroznou radost! Rozhodně na tom mají velký podíl moji rodiče. Pamatuju si, že mě už od mala brali na výstavy. Taky všude doma viselo spoustu obrazů. Na střední jsem šla studovat oděvní design,  vysokou pak na textilní design. Nic z toho mě ale tolik nenaplňovalo jako malba. 

1006Shot on Yashica by Lucie Fenclová

Q: Co by sis přála, aby tvá práce lidem přinášela?

Radost a uklidnění. 

1008

Q: Tvůj přechod od tkalcovského stavu ke štětcům se vyvíjel postupně. A zdá se, že malba teď ve tvé tvorbě jasně dominuje. Kde hledáš inspiraci? 

To máte pravdu, poslední dobou mám chuť jen malovat. Moje tvorba vychází hlavně z deníkových záznamů, kam si zaznamenávám příběhy, texty písní, občas napíšu i nějakou poezii. Každý obraz se tak pojí ke konkrétní vzpomínce nebo emoci. Pro mě je hlavní inspirace asi všechno, čím si v životě procházím a lidé, se kterými se vídám. 

Q: Here with me. To je název obrazu, který jsi při focení malovala. Rok 2020 je výzvou pro nás pro všechny. Umíš být jen sama se sebou, nebo se letos těmto věcem spíš učít?

Jsem dost uzavřená, takže sama jsem moc ráda. Rok 2020 je pro mě, ale určitě také výzvou. Poslední dobou už začínám trochu stagnovat, jsem zvyklá čerpat podněty pro malbu hlavně zvenčí. 

1010Michaela is wearing: Ame Yoga Top, size M 

Q: Uměním je v našich očích i ženské tělo samotné? Bylo pro tebe focení v prádle vykročením z komfortní zóny? 

Naprosto souhlasím. Ze začátku určitě, ale s Luckou bylo focení nejvíc fajn! Taky mi dost pomohlo, že jsem při tom mohla malovat a zůstat tak trochu ve svém světe. 

Q: Oblíbená část ženského těla?

Boky a klíční kosti .

1009

Q: O čem sníš?

O radosti, soucitu a pochopení. Sním o tom, abychom to teď všichni zvládli. O vůni moře a horského vzduchu. 

1007Michaela is wearing: Ame Yoga Top, size M & Biker Shorts, size S

1004Shot on Yashica by Lucie Fenclová