Menu Košík0

.

Tak ahoj léto. Vítej podzime! 

Šerem se budíme k ránu, do chladného vánku a spadaného listí. Čas zvěstující příchod zimy. Konec vysokých teplot, dovolených a bezstarostné pohody. Období, kdy se špatné náladě otevírají dveře lehčeji než kdy jindy. Jak na něj připravit tělo a mysl?

1527

Podzim jako nový začátek! Dopřejte si pohodlí a vyhněte se zbytečnému spěchu. Věnujte si čas a myslete také na sama na sebe.

1525

Podzim je začátek. Je to ideální záminka pro zanoření se do huňaté deky ve vašem oblíbeném svetru, s čajem a se zapálenou přírodní svíčkou na stole. Zastavit a  užívat si chvíle, která je jen naše. I když se  rychle stmívá, dejte si během dne před okno křeslo a s knihou v ruce sledujte přes sklo padající listí. A až se setmí, napusťtě si vanu a relaxujte. 

Podzim je také plný procházek v lese, jehož barvy se každým dnem mění. Čerstvý podzimní vduch dovolí  nohám dojít delší vzdálenosti a hlavě ztratit se v myšlenkách. A pokud při cestě narazíte na  keř šípku, nezapomeňte si utrhnout pár plodů na výborný šípkový čaj. Ten poslouží k pročištění organismu, ale zároveň vás krásně zahřeje po návratu domů.

1531

 Je to nový start pro přírodu, která se pomalu, ale jistě zbavuje starých vrstev a dává prostor  pro ty nové. Můžeme se od ní učit! Pokusit se hodit za hlavu vše, co nám nedělá dobře. Očisit prostor kolem sebe. Chladnost podzimu je totiž ideální dobou pro úklid (a to nejen  doma). Schovejte tak z šatníku vše letní a dejte přednost kabátkům a šálám. Uklízejte a organizujte. Pokud vám v životě něco neslouží, nebo vám to již nědělá radost, zbavte se toho.  Nenoste s sebou tíhu přebytečné negativity či nevyřešených povinností. Dokončete, co už tak  dlouho odkládáte. A pokud máte zahradu - shrabejte popadané listí, ostříhejte uschlé a  odumřelé větve, zasaďtě geofyty. Ty všechno nepříznivé počasí přečkají a na jaře se díky nim  vaše zahrada probudí nová, zdravá a krásně barevná. 

1530

1528

Krátké dny a dlouhé večery také nahrávají hodinám stráveným v kuchyni. Od horkých  polévek, přes domácí zavařované džemy, až po koláče, buchty a štrůdly. Neberte tento čas  jako povinnost, nýbrž jako čas na zlepšování se a objevování nových chutí. Vytvořte si  takové prostředí, ve kterém vás vaření bude bavit a bude dělat radost nejen vašim blízkým,  ale i vám samotným. Prostřete stůl bílým ubrusem, sesbírejte větvičky a dejte je do vázy,  zapalte krb. Nechte vůně podzimu proniknout do každého zákoutí. Udělejte si z domova  útulné útočiště, do kterého se budete každý den rády vracet a čas v něm strávený bude za  odměnu. 

1526

1532

Podzim je pro nás v Corpusu jednoduše začátkem péče. Buďte tu pro ostatní, ale nezapomínejte ani samy na sebe. Rozmazkujte se! Spíš často, než z ídka. Užívejte si jak chvíle světla, tak tmy. Važte si kontrastů a možností,  které vám podzim dává. 

Nenechte ho vás potopit dolů. Ba naopak. Ukažte mu, že pro vás ta  pravá radost ze života teprve začíná. 

Muses: Jana & Kristy

Photo: Lucie Fenclová

Text: Kateřina Dibitanzlová

www.corpuslingerie.com